Aborcja Czechy

Słowacja i Czechy to kraje, które umożliwiają legalną aborcję oraz oferują takie usługi w swoich klinikach. Zabieg ten można wykonać wyłącznie do 12 tyg. ciąży. Kobieta w ciąży nie ponosi żadnej odpowiedzialności za dokonanie aborcji i nie trzeba wskazywać przyczyn owej decyzji. Zrealizowanie aborcji w Czechach bądź Słowacji nie jest karane w krajach, gdzie usuwanie ciąży jest zabronione.

Aborcja w Czechach - typy zabiegów

Kliniki, w których można dokonać aborcji oferują kilka metod usuwania płodów. Najmniej inwazyjną jest aborcja farmakologiczna, która polega na powstrzymaniu ciąży poprzez wręczenie pacjentce medykamentów farmakologicznych. Jednak wielokrotnie wykonywana jest aborcja chirurgiczna, czyli odessanie zawartości macicy pod ciśnieniem lub zrobienie operacji w calu wyjęcia płodu, ta metoda odbywa się zawsze w znieczuleniu ogólnym. Kolejnym środkiem na wykonanie aborcji jest doprowadzenie do skurczów za pomocą dodatkowych preparatów medycznych. W przypadku ciąży mnogiej stosowany jest dosercowy zastrzyk z chlorku potasu. Metoda zakończenia ciąży zawsze potrzebuje konsultacji lekarskiej i jest odbywana w oparciu o wiek ciąży oraz stan zdrowia kobiety.

Ile czeka się na aborcję w Czechach?

Okres oczekiwania na zabieg aborcji w Czechach zależy od wybranej kliniki. Na usunięcie ciąży decyduję się coraz więcej kobiet, a w innych krajach jest to przestępstwo, dlatego trzeba przygotować się, że termin może nie być natychmiastowy. Najczęściej wynosi od kilku dni do paru miesięcy.

Jak dużo aborcji?

Łączny koszt przerwania ciąży w Czechach to nie tylko cena samego zabiegu, lecz także koszt przybycia na miejsce. Pojedynczy zabieg kosztuje wokół 2000 zł, jednak mogą pojawić się poboczne wydatki powiązane z opieką lekarską lub późniejszymi konsultacjami po zabiegu. Tańszą alternatywą jest aborcja farmakologiczna, a jej cena osiąga rzędu 1000 zł, ale nie zawsze jest zdolność użycia owej formy.

www.aborcja.cz

Jak dużo kosztuje usunięcie ciąży na Słowacji i w Czechach?

Zarówno w Czechach, jak i na Słowacji cena zabiegu aborcji to około 2000 złotych. Naturalnie zależy to także od obranej kliniki i standardu jej usług, należałoby jednak wybierać te zweryfikowane oraz renomowane, aby nie narazić się na uszczerbek na zdrowiu.

Jak zarejestrować się na aborcję w Czechach?

Po ustaleniu decyzji o przerwaniu ciąży należy umówić się z wybraną kliniką w celu rejestracji na zabieg. Nie należy obawiać się bariery językowej, gdyż doradcy kliniki znają różne języki. Jeśli możliwa jest aborcja farmakologiczna czas zabiegu będzie wcześniejszy aniżeli w wypadku aborcji chirurgicznej. Czas trwania zabiegu to niejednokrotnie nie więcej niż 10 minut, choć po nim jest około 2-godzinna kontrola pacjentki w celu wykluczenia możliwych komplikacji.

image